languages
menu

Tere tulemast igavese kevade saarele!

Vana legend jutustab, et kui mees ei lähe mäe juurde, siis peab mägi minema mehe juurde. Niisama hästi võiks see muistne lugu olla saanud alguse Kanaari saarestikus asuvalt Tenerifelt, mille südamest kerkib maailma üks kõrgematest tippudest – El Teide.
Võib olla, et 30 miljoni aasta eest Lääne-Aafrika rannikuid nooliva Atlandi ookeani põhjast tõusnud saar, mille nõlvad päikeseloojangul oma koloriiti minutite jooksul purpurpunasest hõõguvkollaseks ja türkiissiniseks muudavad, tekitas tollal inimestes hirmukülvava pettekujutelma, et kõrbepäikeses küpsev mägi end justkui liigutab. Sama hirmutav võis tunduda päevi ja öid merel loksunud hispaania meresõitjatele vahimehe huultelt pääsenud kogu meeskonda ehmatanud ootamatu hüüatus: «Maa... ja tulemägi!», kui ühtäkki, vaid mõnekümne miili kaugusel, justkui eikusagilt, kerkis silmapiirile seni tundmatu müstiline saar.
Võib olla, et just Tenerife ongi see põhja vajunud Atlantis, millest vee pinnale jäi vaid tühine osa, kus askeldasid sinisilmsed ja sitked guantšid, kelle koobastesse peidetud muumiad saladusliku saare otsingule kapten-nemolikke seiklejaid ahvatlesid.
Tenerife – Igavese Kevade saar, mis meelitab aastas kohale enam kui viis miljonit turisti ja on veidi väiksem kui Saaremaa, pole ideaalne paik ainult rannapuhkuseks, vaid ka veealusteks seiklusteks ning pilvepiiril looklevatel mägiradadel uitamiseks. Unustamatuid elamusi jagub saarel ka neile, keda köidab lustakas ööelu või siinne köögikunst, sest tuhat ja tuline! – kanaarlased ei koonerda oma andega vaagnaid parimate hõrgutistega täites.

ShowHuvitavat

Saarest


weather
Vaata kaarti suuremalt!

 

 

Untitled Document

 

galleryapart

© 2012-2021 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.