menu

 

Tere tulemast igavese kevade saarele!

Vana legend jutustab, et kui mees ei lähe mäe juurde, siis peab mägi minema mehe juurde. Niisama hästi võiks see muistne lugu olla saanud alguse Kanaari saarestikus Tenerife saarelt, mille südamest kerkib maailma üks kõrgematest tippudest – El Teide.
Võib olla, et 30 miljoni aasta eest Lääne-Aafrika rannikuid nooliva Atlandi ookeani põhjast tõusnud saar, mille nõlvad päikeseloojangul oma koloriiti minutite jooksul purpurpunasest hõõguvkollaseks ja türkiissiniseks muudavad, tekitas tollal inimestes hirmukülvava pettekujutelma, et kõrbepäikeses küpsev mägi end justkui liigutab. Sama hirmutav võis tunduda päevi ja öid merel loksunud hispaania meresõitjatele vahimehe huultelt pääsenud kogu meeskonda ehmatanud ootamatu hüüatus: «Maa... ja tulemägi!», kui ühtäkki, vaid mõnekümne miili kaugusel, justkui eikusagilt, kerkis silmapiirile seni tundmatu müstiline saar.
Võib olla, et just Tenerife ongi see põhja vajunud Atlantis, millest vee pinnale jäi vaid tühine osa, kus askeldasid sinisilmsed ja sitked guantšid, kelle koobastesse peidetud muumiad saladusliku saare otsingule kapten-nemolikke seiklejaid ahvatlesid.

Tenerife – Igavese Kevade saar, mis meelitab aastas kohale enam kui viis miljonit turisti ja on samas veidi väiksem kui Saaremaa, pole ideaalne paik ainult rannapuhkuseks, vaid ka veepealseteks ja veealusteks seiklusteks ning pilvepiiril looklevatel mägiradadel uitamiseks. Unustamatuid elamusi jagub saarel ka neile, keda köidab lustakas ööelu või siinne köögikunst, sest tuhat ja tuline! – kanaarlased ei koonerda oma andega vaagnaid parimate hõrgutistega täites.

Tenerife - Kanaari saartest suurim.

Kanaari saared, mida lahutab Aafrika rannikust kõigest 108 km, koosnevad kolmeteistkümnest - seitsmest suurest ja kuuest väikesest - vulkaanilise päritoluga saarest kogupindalaga 7447 km². Neist suurim ja ka tuntuim on Tenerife (2034 km²), mis on tekkinud 20–50 miljoni aasta eest.
Tenerife keskosas, 3718 meetri kõrgune vulkaan Pico del Teide on Hispaania kõrgeim mäetipp, millele tõusmist saadavad erinevad lummavad vaated – pärast lopsakaid männimetsi mäenõlval järgneb kuumaastikule sarnanev vaatepilt, kus kõrguvad kaljurünkad ja looklevad hangunud laavajoad juhatavad teed vulkaani kraatrisse.


Loe täismahus!

 

 

 

 


Kas teadsid, et Hispaania üks viiest kõige võluvamast metsast kasvab Tenerifel?
Puhates saarel tasub kindlasti külastada 14 418 hektaril laiutavat Anaga loodusparki (Parque rural de Anaga), kust lisaks iidsetele loorberimetsadele leiab ka lopsaka taimestikuga kuristikke, mitmeid erinevaid matkaradasid ja hulga kauneid vaateid. Eraldi väärivad mainimist Chinobre'i mäed, Anambro, Taganana kaar, Roques de Anaga jne.
Anaga loorberimetsad on Puerto de la Cruzist või La Lagunast vaid tunnise autosõidu kaugusel. Neis iidsetes metsades matkamine on kui seiklemine muinasjutumaal.


Loe edasi ja vaata võrratuid fotosid!

 

 

 

Igaüks, kes Tenerifel käinud, on tõenäoliselt siiski külastanud ka Teide rahvusparki - Las Cañadas del Teide, kuhu korraldatakse ka mitmetunniseid ekskursioone. Kui aga pole sinna veel jõudnud, siis tasub see ainulaadne park kindlasti järgmisel korral plaanidesse võtta, kasvõi omal käel.

 

Loe lisa Teide rahvuspargist ja vaata pildialbumit!

 

 

Parimad rannad Tenerifel leiate saare lõunaosast ja suurem osa neist on «musta» ehk vulkaanilise liivaga.
Playa de Las Americase ja Los Cristianose vahel lookleb pikk rannariba, mis mahutab mitmeid kauneid randu nagu Las Caletillas ja El Camison, millele järgneb Playa de Las Vistas. El Medano rand on aga saare pikim - 2 kilomeetrit - ning eriti sobiv surfaritele-purjelauduritele. Los Gigantese ehk «Hiiglaste kaljude» jalamil on väike rand, mis kaetud tumeda vulkaanilise liivaga.

Loe täismahus!

 

 


Tenerifel räägitakse ikka Loro pargist kui ühest parimast teemapargist (loomaaiast), mille külastamine on lausa kohustuslik. Ahvipark ehk Monkey Park pole küll sellist populaarsust saavutanud, kuid seegi on koht, kuhu kindlasti soovitame minna. Lisaks ahvidele leiab pargist näiteks ka krokodillid, merisead, suure kilpkonna, varaanid ja esindatud on mitmed eksootilised linnuliigid.

Olgu ka mainitud, et just praegu tuleb Tenerife Kompassi pakkumisega kaasa ka tore kingitus: ostes TWIN TICKET-i Kompassi e-poest, saate Ahvipargi pileti tasuta kauba peale. Lähemalt sellest siin: https://tenerifekompass.com/epood-teemapargid.html

Loe edasi ja vaata ka ägedaid fotosid!

 
galleryapart


© 2012-2023 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.