menu

 

Kinnisvara Tenerifel

Osta või mitte osta, millal osta ja kas lõunast või põhjast? Need on küsimused, mis kummitavad kinnisvarahimulisi, kellel kogunenud üleliigset raha või on tekkinud plaan kuskil oma pensionisammas püstitada. Küsimusi on kindlasti veel enamgi ja et neile vastuseid anda, alustame järgmisest:
- Tenerife saar on õige veidi väiksem kui Saaremaa;
- saarel elab pea sama palju inimesi nagu Eestis;
- saare parimad piirkonnad on juba täis ehitatud, sest nii saare lõuna- kui ka kaguosa piirid panevad paika ühelt poolt ookean ja teiselt poolt keset saart kõrguvad mäed ning suur osa on looduskaitseala;
- Tenerife on möödunud sajandi 60-70ndatest alates olnud populaarne talvitumise koht miljonitele eurooplastele, kellest paljud on jäänud saarele ja nende järglased just siin juured alla kasvatanud;
- umbes 25% saare elanikest ei ole päritolult hispaanlased, vaid inglased, itaallased, sakslased, belglased, prantslased, aafriklased jne.;
- lõviosa Tenerife majandusest elab turismiärist;
- kui otsid igavest suve, siis sobib kindlasti paremini Tenerife lõunarannik, saare põhjaosas võib eriti just talviti olla ilm ebastabiilsem.


Miks osta kinnisvara just Kanaaridel?

Peamiseks põhjuseks on kliima. Kui mandri-Hispaanias on hooaeg juunist oktoobri lõpuni, siis Tenerife saarel on vaiksemad kuud vaid mai, juuni ja osaliselt ka september. Lisaks on eriti just Lõuna-Tenerife kliima aastaringselt vaid väikeste kõikumistega - Eesti mõistes igavene suvi. Kui talvel on öö veidi jahedam, siis päeval on endiselt rannailm. Vihmasadusid esineb saare lõunaosas väga harva. Loe lisaks (muuhulgas saare kliimast) SIIT!

Kinnisvara soetamine

Ostmise puhul tuleb arvestada ostuhinnale lisanduva keskmiselt 8-10% lisakuluga, millest lõviosa (6,5%) on riigilõiv. Tasuda tuleb veel notaritasu, kinnisvararegistri lõiv ja administreerimiskulud. Pangalaenu toetusega ostes on lisakulu protsent 10–12.
Enne tehingu vormistamist notaris peab olema ostjal N.I.E. number (Número de Identidad de Extranjero - välismaalase identifitseerimise number), mille saab kohalikust politseist või Hispaania saatkonnast Tallinnas ja selle eest tuleb tasuda umbes 10 eurot riigilõivu. Lisamärkusena olgu öeldud, et N.I.E. vormistamisele tuleb kaasa võtta pass.
Kui sobiv investeerimisobjekt või uus lõunamaa kodu on välja valitud, sõlmitakse eelleping ja ostja tasub reserveerimismaksu ehk deposiidi, mis moodustab tavaliselt 10% ostuhinnast. Kui mingil põhjusel ostja loobub ostust, siis deposiit ehk käsiraha jääb müüjale nö valurahaks. Ostu-müügi tehingu päev on kokkuleppeline, kuid tavaliselt jääb see pärast käsiraha maksmist maksimaalselt kuni kuu või paari sisse. Kinnisvara eest tasutakse notaris pangatšekiga või tehingu vormistamise päeval ülekandega müüja pangaarvele.
Et oma makse ka edaspidi «korras hoida», on aga vaja pangakontot. Õigemini, arve tuleb pangas avada nii või teisiti, sest elektri, vee ja ka näiteks interneti arved tasutakse pangakontolt kindlatel kuupäevadel otsekorraldusega teenuse pakkujale. Lisaks makstakse pangakontolt ka nn omanikeühistu poolt esitatud arved ja iga-aastane kinnisvaramaks (I.B.I. - Impuesto Bienes Inmuebles).


Kus ja millal osta?

Tenerifel ja üldse Kanaaridel ei eksisteeri aastaaegade mõistes perioodi, mil hinnad odavamad või millal rohkem või vähem ostetakse. Ka kliima suhtes on asi sootuks peapeale keeratud – aastaringselt suvine, kuid siiski väikeste erinevustega. Lõunas soe ja pea alati päikesepaisteline, mägedes jahe ja niiske ning põhjarannik hingematvalt roheline, kuid samas jahedam, niiskem ja paiguti vihmasem. Ei ole sugugi haruldane nähtus, et ka kohalikud sõidavad saare põhjaosast nädalalõppudeks 100 km kaugemal asuvasse Las Americasesse ja Los Cristianosesse «suvitama», juulis ja augustis kogu perega aga suvepuhkusele. Kinnisvara on odavam saare põhjaosas ja kallim lõunaosas - Adeje ja Arona maakondades.


Kellelt osta?

Ühene vastus – ikka kinnisvarafirma kaudu, millel on Hispaanias pikaajalised kogemused. Igaks juhuks soovitame hoiduda asjaajamistest nende nn maakleritega, kes end üle öö kinnisvaravahendajateks tituleerivad. Eelkõige sellepärast, et kinnisvara ostu protsessi tuleb tunda. Kuigi tehingu kinnitab igal juhul notar, ei ole sellele vaatamata täit kindlust, et müüjast ei jää maha mingeid «sabasid», mida siis hiljem nagu tühja tuult põllul taga ajad. Kinnisvarafirmal on alati ligipääs kõigile dokumentidele, mis puudutavad konkreetset vara ja selle võimalikke kohustusi. Praktikas on üsna levinud ka (ja seadusega lubatud), et notariaalsesse lepingusse on lisatud, et tehinguga kaasnevad teatud maksud tasub ostja, mis seaduse järgi (kui teisiti kokku pole lepitud) peaks tasuma müüja. Seega on igati oluline, et saate aru ka ise, millele alla kirjutate. Seetõttu võite loota meie asjaajamisele ja teenindamisele, mis toimub eesti keeles ja meie kinnisvarafirma andmebaasis leiduvad vaid objektid, millel pole ei «sabasid ega sarvi». Ühesõnaga, te saate ka ise aru, millele allkirja annate.

Pangakonto ja laen

Meie pankadeks-koostööpartneriteks on olnud aastaid peamiselt LaCaixa (tuntud ka kui Holabank) ja Banco Sabadell. Mõlema puhul on tegu vägagi kliendisõbraliku pangaga.
Pangakonto avamisel on oluline teada, et Euroopa Keskpank on dikteerinud ranged reeglid, mis on seotud rahapesu tõkestamisega ning seoses sellega peab olema näidata ette dokumentatsioon, mis tõendab teie raha päritolu. Kõige lihtsam viis selle bürokraatiasõlme läbipuremiseks on näiteks tuludeklaratsioon (ei pea olema hispaaniakeelne, kõlbab ka inglisekeelne) või ka Eestis aset leidnud kinnisvara müüki tõestav leping, mille vajadusel tõlgime hispaania keelde.
Kui soovite kinnisvara soetamisel abiks siinse panga laenu, siis tuleb esitada mõnevõrra rohkem dokumente, kuid samas pole ka selles midagi ületamatut. Üldreeglina annab pank mitteresidendile laenu kuni 60% kinnisvara hinnast. Siinjuures aga on hea teada, et tagatiseks ei kõlba Eestis asuv kinnisvara, kuid pangale sobiv kindel tagatis on kindlasti tööleping, tuludeklaratsioon ja krediidiraport. Kuid huvi korral küsi meilt ja selgitame täpsemalt, mis on pangalaenu taotlemisel vajalik.

Comunidad ja kulud

Comunidad tähendab eesti keeles ühistut ja igal ühistul on kulud – basseini hooldus (ja kütmine), kompleksiala valgustus, territooriumi korrashoid, haljastus jne. Ühistu kulud kompleksides võivad olla vägagi erinevad. Lõuna-Tenerife (Adeje ja Arona) ühistute kulud on keskmiselt 60-100 eurot kuus, millele lisandub elektri- ja veearve. Ka on ühistuid, kus ühistumakse juba hõlmab nii vee- kui ka eleketrikulu.

Soovid oma kinnisvara välja üürida?

Siin kehtib kuldne reegel: asukoht, asukoht ja veelkord asukoht! Enim nõutud on puhkusekorterid, mis asuvad rannast kuni 1 km kaugusel ja millel on vaade basseinile, mägedele või ookeanile. Lisaks meie põhitegevusele, mis on kinnisvara müük, pakume ka väga laias valikus puhkusemajutust Tenerife lõunaranniku parimates kuurortides. Kuna meie puhkusekorterite rentijad on kõikjalt Euroopast, siis nö põhjamaise standardi olemasolu ei ole määrav, kuid maitsekas sisustus, kodumasinatega varustatus ja samuti korralik voodipesu ja puhtus küll. Väljaüürimisel tuleb silmas pidada, et Hispaania seadusandlus eristab kahte tüüpi rendileandmist: pikaajaline ja lühiajaline. Pikaajalise väljarentimise puhul peetakse silmas perioodi, mille pikkus on vähemalt 6 kuud. Lühiajaline puhkusemajutuse rentimine ehk nö turistidele rentimine on osades kompleksides lubatud ja osades mitte.

 

Kes on meie peamised ostukliendid?

Pakume kinnisvara ostu-müügi ja ka rentimise teenust lisaks eesti keelele ka muudes keeltes. Kui puhkusemajutuse rentijate hulgas on viimastel aastatel märgata väga suurt tõusu eestlaste hulgas, siis meilt kinnisvara ostnute hulgas on enam endiselt inglasi. Järgnevad sakslased ja itaallased, kuid ka eestlased tunnevad üha rohkem huvi kinnisvara soetamise vastu Tenerifel. Oluliselt on vähenenud vene kapitali osakaal, kuna venemaalastel on kinnisvara soetamine Kanaari saartel praegu sisuliselt võimatu.
Meie moto ei ole «iga hinna eest müüa», vaid pigem teeme kõik selleks, et pakkuda nii müüjale kui ostjale parimat, läbipaistvat ja teadagi usaldusväärset teenindust.


 

Võta julgelt ühendust!

Kui on veel küsimusi või soovite üürida, müüa või osta kinnisvara Tenerifel, siis võtke meiega ühendust!
Tenerifel kohapeal kokkusaamiseks soovitame eelnevalt ajas kokku leppida.
Meie telefon / Whatsapp: +34 648525024
Meie email: info@tenerifesiesta.com






Jälgi meie kinnisvaralehte Facebookis!


Kuidas toimub kinnisvara ostmine Tenerifel?

 

 

Maksud

 

 

 

 

 

 


 

 

© 2012-2023 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.