menu

Müstikat täis päikesepüha Tenerifel

Tenerife, Kanaari saared


23nda juuni õhtul saavad alguse päikesepüha pidustused ka Tenerifel ning lõkketulesid võib näha kõikjal - nii saare põhja- kui lõunaosas, nii Las Americases ja Los Cristianoses kui Santa Cruzis ja Puerto de la Cruzis.
Maagilist jaaniööd (Noche de San Juan) sisustavad rohked paganlikud rituaalid, mis keerlevad ümber lõkete, mis pimeduse saabudes kõikjal saarel üksteise järel süüdatakse. Lõkked on austusavaldus päikesele, kui viljakuse ja rikkuse sümbolile, kuid vana uskumuse kohaselt aitavat need puhastuda pattudest. Tenerifelgi on palju traditsioone, igas maakonnas omanäolised, mis saadavad seda müstilist ööd. Olulisemateks sümboliteks aga peetakse kõikjal tuld, vett ja taimi. Tuli sümboliseerib puhastust, vesi tervenemist ja taimed kõike, mis seotud ravitsemisega.

1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Icod de los Vinos
Lõkketuli kantakse laiali kogu maakonnas, La Vegast kuni El Amparoni, selleks valmistatud hachitostega. Hachitosed on Icod de los Vinose maakonnale omased lillede ja kaunviljadega kaunistatud puuplangud, mis süüdatakse põlema.

El Médano
Selles rannikuäärses linnakeses tähistatakse Jaanipäeva rohke muusika ja laulu saatel. Teadagi süüdatakse ka siin lõkked. Omapäraks on aga see, et pidustused peavad vana kombe järgi kestma järgemööda laulu ja tantsu saatel vähemalt seitse tundi.

San Juan de la Rambla
Õhtul kella üeksaks kutsutakse Risco del Mazapésse kokku palverändurid lõkkeid süütama, mille valgus näitavat teed Püha San Juan Bautista otsinguil.

Puerto de la Cruz
Saare põhjaosas, Puerto de la Cruzis, on Jaanipäev samuti üks aasta tähtsamaid pidupäevi. Perekonniti seatakse end sisse lõkke ümber rannaliival, nauditakse kaasavõetud traditsioonilisi toite ning kõlab rahvuslik muusika. Uue päeva koidikul aetakse kitsekari randa, kus neid pestakse ookeanivees ja puhastatakse kõigest pahast, nii, nagu tegid seda omal ajal Kanaaride algasukad guantšid.

El Rosario
Rannaäärne Tabaiba Baja tähistab Jaanipäeva ühise sardiini-söömaajaga. Rannast saadetakse ookeaniavarustesse teele ujuv lõke.

Garachico
Tantsu ja laulu saatel kantakse pühaku kuju randa. Süüdatakse lõkked ning nauditakse ilutulestikku, keelekastmeks mojito. Hiljem leiab aset ühine suplus.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huvitavat

Saartest

Kinnisvara Tenerifel

 

 

 

 

galleryapart

© 2012-2021 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.